Jubileumsutställning - inofficiell flatshow

Under lördageftermiddag/kväll den 9 oktober bjöds det in till jubileumsutställning direkt efter SSRK Västernorrlands nationella utställning i Dannero Multiarena, Kramfors. 

Domare: Geir Ove Andersen, Söklustens kennel

Finaler

BIS-Valp           Black Sire's Power To Pass, SE21248/2021, Äg. Ida Pontén
 
BIS-Jakt            J Almanza Simply Meant To Be, SE19067/2018, Äg. Monica Lall
BIM-Jakt          Fambia Shining Princess, SE20359/2017, Äg. Helene Lindqvist
 
BIS-Superveteran J Luna, SE52887/2011, Äg. Joakim Ekenberg
 
BIS                    J Almanza Simply Meant To Be, SE19067/2018, Äg. Monica Lall
BIM                   One Shining Corte Canella, SE27791/2019, Äg. Helene Lindqvist
 

BIS J Almanza Simply Meant To Be, Äg. Monica Lall BIM One Shining Corte Canella, Äg. Helene Lindqvist
BIS-Superveteran J Luna, Äg. Joakim Ekenberg
BIM-Jakt Fambia Shining Princess, Äg. Helene Lindqvist BIS-Jakt J Almanza Simply Meant To Be, Äg. Monica Lall
BIS-Valp Black Sire's Power To Pass, Äg. Ida Pontén

Resultatlista

Bästa hane
1                        J Almanza Simply Meant To Be, SE19067/2018, Äg. Monica Lall
2                        Toffedreams Venom, SE22203/2020, Äg. Monica Lall
3                        J Glitterways Like Cremant, SE47852/2016, Äg. Madelene Mattsson
4                        Lustans Mr Fantastic, SE55828/2020, Äg. Madelene Mattsson
 
Hanar, Valpklass 2
1 HP                  Black Sire's Power To Pass, SE21248/2021, Äg. Ida Pontén
 
Hanar, Juniorklass
1 HP                  Lustans Mr Fantastic, SE55828/2020, Äg. Madelene Mattsson
2 HP                  Lustans Captain Universe, SE55827/2020, Äg. Therese Söderlund
 
Hanar, Unghundsklass
1 HP                  Toffedreams Venom, SE22203/2020, Äg. Monica Lall
 
Hanar, Jaktklass
1 HP                  J Glitterways Like Cremant, SE47852/2016, Äg. Madelene Mattsson
2 HP                  J Skeppartorps Enjoy The Freedom, SE59173/2013, Äg. Linda Vågberg
3                        J Skeppartorps Battle Of The Birds, SE15299/2018, Äg. Linda Vågberg
 
Hanar, Öppenklass
1 HP                  O’flanagan Marc De Champagne, SE36397/2019, Äg. Sara Sjödin
2 HP                  Lustans Blue Yogo Sapphire, SE27245/2018, Äg. Åsa Karlsson
3                        Lucky Strike Perro, SE27462/2019, Äg. Joanna Karlsson
4                        Ryegate's As You Like It, SE31061/2015, Äg. Nina Westin
 
Hanar, Championklass
1 HP                  J Almanza Simply Meant To Be, SE19067/2018, Äg. Monica Lall
 
Bästa tik
1                        One Shining Corte Canella, SE27791/2019, Äg. Helene Lindqvist
2                        J Fambia Shining Princess, SE20359/2017, Äg. Helene Lindqvist
3                        SE VCH Gunhills Star Miracle, SE24614/2016, Äg. Monica Jonsson
4                        J Luna, SE52887/2011, Äg. Joakim Ekenberg
 
Tikar, Juniorklass
1                        Flatterhaft Hasta Manana, SE55510/2020, Äg. Lars-Eric Gustafsson
 
Tikar, Unghundsklass
1 HP                  Lustans Where The Wild Roses Grow, SE26873/2020, Äg. Monica Jonsson
 
Tikar, Jaktklass
1 HP                  J Fambia Shining Princess, SE20359/2017, Äg. Helene Lindqvist
2                        J Lopplådans Spralliga Spratt, SE43932/2015, Äg. Zenitha Terneborg Ryttlinger
3                        J Zebulons Holly Hop, SE23927/2019, Äg. Linda Vågberg
 
Tikar, Öppenklass
1 HP                  One Shining Corte Canella, SE27791/2019, Äg. Helene Lindqvist
2 HP                  SE VCH Gunhills Star Miracle, SE24614/2016, Äg. Monica Jonsson
3                        O’Flanagan Vanilla Passion, SE38241/2017, Äg. Yvonne Holmberg
4                        Top Charts Nothing Else Matters, SE32733/2018, Äg. Joakim Ekenberg
 
Tikar, Superveteranklass
1 HP                  J Luna, SE52887/2011, Äg. Joakim Ekenberg

J = Jaktmeriterad